Cześć! Nazywam się Joanna Domaradzka, jestem wirtualną asystentką i przed rozpoczęciem z Tobą współpracy chcę Ci trochę o sobie opowiedzieć...

Urodziłam się i spędziłam dzieciństwo w Niemczech. Obecnie mieszkam w Gdyni- w mieście, w którym żyją podobno najszczęśliwsi ludzie w Polsce. Potwierdzam to na swoim przykładzie! Usposobienie do życia mam pogodne, umysł na wszystko otwarty. Jednocześnie trzymam się swoich zasad i wartości, które są fundamentem mojego życia.

Moja recepta na szczęście? Zacznij od siebie! Wpuść trochę światła i świeżego powietrza w zakamarki swojego umysłu. Szczęście zaczyna się od tego, jak traktujesz świat i ludzi dookoła. Jeśli szukasz szczęścia na zewnątrz, nie pracując nad swoim wnętrzem, nie znajdziesz go w żadnym miejscu na Ziemi.

Ukończyłam filologię germańską o specjalizacji translatorskiej na Uniwersytecie Gdańskim. W trakcie studiów filologicznych odbyłam praktyki w biurze tłumaczeń, zajmując się tłumaczeniami pisemnymi. Doświadczenie jako sekretarka zdobyłam w sekretariacie szkoły języków obcych. Następnie pracowałam w dziale finansowo-księgowym w jednym z największych niemieckich koncernów farmaceutycznych. Obowiązki, które wykonywałam, pozwalały mi na poszerzenie moich językowych umiejętności. Codzienny kontakt (mailowy i telefoniczny) z klientami z całego świata i niemieckim działem zakupów dodał mi pewności siebie w przełamywaniu wszelkich barier językowych. 

Pomysł na wirtualną asystentkę to mieszanka wszystkiego, co lubię robić i w czym się dobrze czuję. Aby go zrealizować, potrzebowałam odwagi, wiary w siebie i wsparcia bliskich mi osób. Bezpośrednim motorem napędowym realizacji mojego planu była pewność, że mi się uda. Bo czemu nie? Kto rwie się do pracy bardziej od wygłodniałej wiedzy kobiety po urlopie macierzyńskim? Wciąż się uczę i poszerzam swoją wiedzę na płaszczyznach, które mnie interesują, m.in.: rozmowy biznesowe w języku obcym;  netykieta w biznesie oraz savoir vivre podczas spotkań biznesowych; NVC (Nonviolent Communication) i jego zastosowanie w kontakcie z klientami, partnerami biznesowymi oraz relacji pracownik-pracodawca; efektywne zarządzanie czasem. 

Jestem przede wszystkim uczciwa i lojalna wobec osób, z którymi pracuję. Jeśli czegoś nie potrafię zrobić, otwarcie się do tego przyznaję. Współpracę opieram na szczerości i wzajemnym szacunku. Staram się przede wszystkim słuchać, a potem mówić.

Jedno z moich marzeń się spełniło. Jestem szczęśliwą żoną i mamą. Mąż, dwójka dzieci, pies i kot- rodzina to prawdziwe szczęście 🙂